Starostlivosť o vlasy

Ako môžem chrániť svoje vlasy?

Počas chemoterapie sa odporúča vyhýbať sa manipulácii s vlasmi, vrátane farbenia a iných chemických procedúr. Je to jednoducho preto, že aj ak sú vlasy zachované alebo chemoterapiou neovplyvnené, môžu byť krehkejšie ako obvykle a pokožka môže byť citlivejšia na chemikálie, ktoré ste vy alebo váš kaderník zvyčajne používali.

Užitočné tipy pre vlasovú starostlivosť počas chemoterapie

  • Ku svojim vlasom buďte vždy jemní.
  • Neobávajte sa česania vlasov. Je dôležité používať kvalitnú kefu - tie nekvalitné vám budú vlasy ťahať a lámať.
  • Počas liečby chemoterapiou si vlasy nefarbite ani neondulujte.
  • Vyhnite sa používaniu nadmerného tepla na vlasy; sušte ich jemne a nepoužívajte vyrovnávače vlasov!
  • Aby ste sa vyhli zamotaniu vlasov, pomáha ak ich prečešete počas sprchovania s hrebeňom so širokými zubami, s väčším množstvom kondicionéra vo vlasoch. Chrániť vlasy pred zamotaním napomáha aj tomu, aby sa vlasové korienky nestresovali.
  • Namiesto toho, aby ste si vlasy pevne uťahovali elastickými gumičkami alebo do drdolov; za pomoci jemnejších typov gumičiek zopnite vlasy do voľného chvosta.

Ako často si môžem vlasy umývať?

Vlasy si môžete umývať šampónom asi dvakrát týždenne, vo väčšine prípadov bez toho, aby ste svojim vlasom alebo vlasovej pokožke hlavy „ubližovali“. Počas umývania je dôležité byť ku vlasom jemný. Používajte vlažnú, alebo chladnejšiu vodu a jemný šampón, pretože pokožka hlavy sa môže stať citlivou na parfumy a konzervačné látky obsiahnuté v kozmetických šampónoch.

Užitočné tipy na umývanie

  • Na vlasy používajte len jemné šampóny a kondicionéry.
  • Pri chemoterapii a ochladzovaní pokožky hlavy sa odporúča umyť si vlasy najmenej 24 hodín pred ošetrením.
  • Ak sa na to cítite, môžete si vlasy umyť ihneď po ukončení chemoterapie. To vám môže pomôcť cítiť sa pohodlnejšie, najmä ak boli vaše vlasy navlhčené a kondicionované pred začatím chladenia pokožky hlavy. Kondicionér nie je potrebné na vlasoch ponechávať.

Starostlivosť o pacientov je kľúčová vo všetkom čo spoločnosť Paxman robí a cieľom je zabezpečiť, aby každý, bez ohľadu na to, kde na svete sa nachádza, mal počas chemoterapie možnosť zachovať si svoje vlasy. Chladiace systémy Paxman sa každoročne používajú na liečbu desiatok tisíc pacientov a dávajú im možnosť zachovať si určitú úroveň súkromia a kontroly.